Kim jestem?


„Każdy człowiek ma w sobie jakąś historię, a w oczach opowieść, więc fotografowanie tych tematów, zarówno inscenizowanych, jak i naturalnych, stanowi dla mnie przyjemność”.

Sebastian Łuczywo


Sebastian Łuczywo od dziecka jest związany z Jelenią Górą. Jest z wykształcenia ekonomistą i przez długie lata pracował w branży telekomunikacyjnej jako doradca biznesowy. Fotografia od zawsze była jego pasją. Aparat często towarzyszył mu przy uroczystościach rodzinnych, a w czasie wspólnych wycieczek rodzinnych był po prostu naturalnym i nieodzowny elementem. W kwietniu 2011 roku przerodziło się w coś zupełnie innego. W pasję, wyzwalającą wiele emocji i pozwalającą odpocząć od codziennego życia.
Obecnie fotografia jest jego życiem.
Inspiracje w swojej fotografii czerpie z muzyki i wnikliwej obserwacji świata, jak i samej natury. W fotografii pokazuje prawdziwość świata, ale potrafi także za pomocą światła oraz głębokiej wrażliwości budować wręcz surrealistyczne opowieści zapisane na matrycy jego aparatu.

Sebastian Łuczywo jest wszechstronnym artystą. Skalę jego twórczości podziwia cały świat na portalu 500px

„Muzyka to moja miłość – inspiruje i przenosi w inny wymiar. Fotografia to owoc tej miłości – wizualizacja nieuchwytnego i uchwycenie wizji, obraz chwili…”


Wiejska Seria


Największy sukces artystyczny jak również medialny odniósł dzięki serii zdjęć pt. „Wiejska Seria” będącej poniekąd jego własną sentymentalną wędrówką w przeszłość.
Ten cykl zdjęć wymagał od niego największej pracy, skupienia oraz „otwartego umysłu”. Choć jak sam mówi, wielka pomoc uzyskał od swojego najmłodszego syna, Jacka, który który jest zresztą pomysłodawcą kilku innych prac z “Wiejskiej Serii”. „Dziecięca wyobraźnia nie ma w sobie granic, jest bogata i niezaśmiecona problemami dorosłego życia. Dlatego właśnie jest dla mnie taka cenna. Jacek chciał w tym zdjęciu wyróżnić młodego koguta, Franka, podkreślając jego przyszłą rolę naturalnego budzika. Chłopiec i ptak zdążyli się zresztą zaprzyjaźnić ze sobą”.

„Każdy człowiek ma w sobie jakąś historię, a w oczach opowieść, więc fotografowanie tych tematów, zarówno inscenizowanych, jak i naturalnych, stanowi dla mnie przyjemność”.


Konfrontacja Spojrzeń


„Konfrontacja spojrzeń” to projekt ojca i córki. Sebastian Łuczywo ze swoją córką – Kają postanowili fotografować to samo miejsce. Każdy nich miał inne spojrzenie, wynikającą z wrażliwości i sposobu patrzenia na świat. Kaja mająca zespół Downa pokazała w tym projekcie tacie co jest dla niej najważniejsze i jak ona widzi świat. Niejednokrotnie jej zdjęcia były lepsze od zdjęć taty.
Projekt odbił się potężnym echem na całym świecie i otworzył oczy wielu ludziom a rodzicom dzieci z zespołem downa dodał siły i pokazał, że fotografia potrafi być dobrą zabawą zapisującą najważniejsze chwile i momenty z życia.

Fragment listu Kai opisującej projekt z tatą …„Zrobiliśmy tylko jedno zdjęcia drzewa, było rozświetlone słonecznymi promieniami zza korony liści”.